Ben BURAK AKALIN

Profesyonel Koç (ICF) | Eğİtmen | İK Yönetİm Danışmanı

Burak Akalın, Boğaziçi Üniversitesi Genetik Bölümü mezunu olup, “Yönetim ve İnsan Kaynakları” alanında MBA derecesini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı.

Burak, 20 yılı aşkın kariyerinde, Çalışan Deneyimi, Stratejik İK İş Ortaklığı, Yetenek Kazanımı, İK Bilgi Sistemleri, ve Dijital İK Sistemleri, Değişim Yönetimi, Ücretlendirme ve Ödül Sistemleri, Organizasyonel Gelişim, Performans ve Yetenek Geliştirme, Kurumsal Kültür alanlarında liderlik ve uluslararası kurumsal deneyime sahiptir.

Burak, Londra merkezli olmak üzere, uluslararası kuruluşlar, start-up ve scale-up şirketleri ile çalışan Liderlik Koçu, İK Danışmanı, Eğitmen ve fasilitatör olarak uzmanlaşmıştır. Liderler için toplu ve kişiselleştirilmiş eğitim projeleri ve liderlik koçluğu yapmaktadır.

2000 senesinde Turkcell Holding – Global Bilgi’de İnsan Kaynakları alanında başladığı kariyerine İşe Alım, Eğitim & Gelişim ve Organizasyon & Ücret Yönetimi alanlarında uzmanlaştı. 2007’de çalışmaya başladığı Türk Telekom Avea’da, Çağrı Merkezi İnsan Kaynakları süreçlerini kurdu ve yönetti.

2011 senesinde çalışmaya başladığı Vodafone Türkiye’de sırasıyla Teknolojiden sorumlu İK İş Ortağı ve İşe Alım Departman Yöneticisi olarak çalıştı. Yetenek kazandırma süreçlerinde aday ve yönetici deneyimi süreçlerini hayata geçirerek digitalleşmesine liderlik etti.

Burak daha sonra 2015 senesinde Kıdemli Çalışan Deneyimi Müdürü rolünde İngiltere Vodafone Group’a transfer olarak, 30 Vodafone ülkesinde dijital İK projelerinin tasarım ve teslimatından sorumlu oldu. Burak, başta çalışan deneyimi, liderlik gelişimi & eğitimi ve yetenek kazandırma süreçleri olmak üzere tüm İnsan Kaynakları alanına odaklanan başarılı projeleri geliştirmiş ve hayata geçirmiştir.

2016 senesinde CTI Coaching ile Co-Active Coaching eğitimini tamamlayarak profesyonel koçluk kariyerine başlayan Burak, KA Danışmanlık, M. Sami Bugay (MCC) ile koçluk ve eğitim projelerini hayata geçirdi. KA Danışmanlık ile çalışmalarına Slovenya’da ve İstanbul’da M. Sami Bugay (MCC) tarafından yürütülen I.C. Integral Coaching (ACTP) Programlarında yardımcı eğitmen olarak devam etmektedir.

2018 senesinde Associate Certified Coach (ACC) olarak ICF London Chapter tarafından akredite edilen Burak, 750 saatin üzerinde profesyonel koçluk deneyimine sahiptir ve PCC unvanlaması için çalışmalarına devam etmektedir.

Burak, vatanı Türkiye’ye destek olma tutkusu ile Turkey Mozaik Foundation için gönüllü olarak çalışmaktadır.

İnsan kaynakları, kişisel gelişim, koçluk beceriler ve hayattaki deneyimleri üzerine yazılar yazdığı www.burakakalin.com isimli blogun sahibidir.

@burakakalincoaching

%d blogcu bunu beğendi: